Spotkania i wydarzenia

Spotkanie z uczniami szkół rolniczych...

Szkoły w Różańcu i Korolówce-Osadzie od lat kształcą młode pokolenie przyszłych rolników. W obu szkołach młodzież może kształcić się na takich kierunkach jak mechanizacja rolnictwa i agrotronika  bądź żywienie i usługi gastronomiczne. Byłem pod wielkim wrażeniem jak profesjonalnie urządzone są pracownie w obu szkołach i jak ważne dla kadry pedagogicznej jest kompleksowe podejście do nauczania. Tematy poruszone na spotkaniu w obu szkołach pokrywały się - młodzież wysłuchała mojej wypowiedzi na temat przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej, natomiast zainteresowani bieżącymi sprawami mieli możliwość zadawania pytań. Między innymi rozmwialiśmy o walce z ASF, spadających cenach tuczników czy opłacalności produkcji tytoniu. 

Jestem niezwykle podbudowany postawą młodzieży w obu szkołach - zdecydowali się na kształcenie w bardzo wymagającym zawodzie rolnika, który zobowiązuje do ciągłej i nieprzerwanej pracy bez względu na pory roku czy dnia. Ich wybór świadczy o tym, że cechuje ich odpowiedzialność, uczciwość i mądrość. 

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować dyrekcji, gronu pedagogicznemu i uczniom obu szkół za przemiłe spotkanie. Mam nadzieję, że następnym razem uda mi się spędzić więcej czasu i porozmawiać nie tylko o rolnictwie...
dodano: 2018-01-24


powrót