Spotkania i wydarzenia

PODSUMOWANIE 2 LAT KADENCJI

W 2016 i 2017 roku:

 • Odbyłem spotkania z mieszkańcami 72 gmin w całej Polsce. W swoim okręgu spotkałem się między innymi z mieszkańcami takich miejscowości jak Tomaszów Lubelski, Chełm, Biała Podlaska, Krasnystaw, Biłgoraj, Parczew, Hrubieszów, Mircze, Radzyń Podlaski, Siennica Różana,  Szczebrzeszyn oraz Zamość.
 • Z mojej inicjatywy powstało Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz'15, którego mam zaszczyt być Przewodniczącym. Jednym z pierwszych działań Stowarzyszenia było współorganizowanie w Zamościu Festiwali Zdrowej Żywności Wolnej od GMO – Bezpośrednio od Rolnika, które odbyły się w październiku 2016 oraz kwietniu 2017 r.
 • Wraz z działaczami Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz’15 współorganizowałem zbiórkę darów dla poszkodowanych w nawałnicach na Pomorzu w połowie sierpnia 2017 r.
 • Zorganizowałem zbiórkę darów dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Podczas zbiórki w Zamościu udało się zebrać ponad 300 artykułów szkolnych, w tym długopisy, ołówki, zeszyty, piórniki, kredki, plecaki.
 • Zorganizowałem konkurs wiedzy o Sejmie i demokracji dla szkół ponadgimnazjalnych w Zamościu, w którym nagrodą był wyjazd do Warszawy i zwiedzanie Sejmu RP.
 • Współorganizowałem szkolenia BHP dla rolników w Stawie Noakowskim, Widniówce, Pasiekach i Kamionce oraz kolonie dla młodzieży we współpracy ze Związkiem Zawodowym Rolnictwa i Obszarów Wiejskich ‘Regiony’.
 • Wystosowałem ponad 500 pism do różnych instytucji i organizacji, między innymi w sprawie nielegalnie utworzonego wysypiska śmieci w Strzyżowie. Do mojego biura poselskiego zgłaszają się osoby poszukujące porady prawnej i pomocy w swoich sprawach. Podczas tych 2 lat kadencji udało się pomóc co najmniej 150 osobom i instytucjom.

W 2016 i 2017 roku w Sejmie:

 • Złożyłem 621 interpelacji w sprawach zgłaszanych przez obywateli.
 • 187 razy zabierałem głos na posiedzeniu Sejmu prezentując stanowiska do uchwalanych ustaw.
 • Złożyłem 21 projektów ustaw, które są konsekwencją moich licznych spotkań z obywatelami, między innymi: projekt ustawy o znakowaniu produktów żywnościowych niezawierających GMO, o sprzedaży żywności bezpośrednio od rolnika, o wykorzystaniu roślin wysokobiałkowych w paszach, o używaniu siedlisk w celu prowadzenia działalności pozarolniczej, a także projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
 • Zorganizowałem 5 ogólnopolskich konferencji na temat: zagrożeń związanych z GMO, przyszłości rynku cukru w Polsce, obowiązku szczepień oraz nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółdzielni mieszkaniowych.
 • Z mojej inicjatywy powołany został Parlamentarny Zespół do spraw wspierania pszczelarstwa oraz Parlamentarny Zespół do spraw utworzenia przejścia granicznego w powiecie włodawskim, których pracom mam zaszczyt przewodniczyć.

W 2016 i 2017 roku jako Przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

 • Przewodniczyłem ponad 170 posiedzeniom sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 • Regularnie spotykam się i prowadzę dyskusje z przedstawicielami do spraw rolnych - Niemiec, Francji, Holandii, Finlandii, Mołdawii, Nowej Zelandii – na temat doświadczeń, obecnego stanu oraz perspektyw rozwoju rolnictwa, a także o możliwościach współpracy.
 • Współorganizowałem ogólnopolskie konferencje na temat koncepcji rozwoju obszarów wiejskich oraz samowystarczalności energetycznej obszarów wiejskich.

W Nowym Roku 2018 chcę przede wszystkim spełniać oczekiwania moich pracodawców – obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego zapraszam Państwa do kontaktu za pośrednictwem mojego biura poselskiego przy ul. Akademickiej 4 w Zamościu, e-mail: poseł.jaroslaw.sachajko@gmail.com, jaki i telefonicznego pod numerami 884 02 02 07 i 609 858 811, oraz odwiedzania strony www.sachajko.pl.
dodano: 2017-12-20


powrót